Nuolatos diskusijų ir dėmesio sulaukiantis klausimas – kūno linijų dalinimas ir svorio metimas. Tai visiems dar jautrus klausimas. Pastaruoju metu žmonės jau pradeda mokytis, kad badavimas nėra ta išeitis, kuri padėtų pasiekti tobulo rezultato. Sportas, įvairių tempų ir intensyvumo judėjimas, subalansuotas miegas ir mityba yra tai, dėl ko galima tikėtis ne trumpalaikio rezultato.

Tai kaip judėti ir kaip treniruoti kūną, kad pasiektume akis džiuginantį ir savijautą gerinantį rezultatą? Tikriausiai ir taip yra aišku, kad kalorijas mes deginame visuomet. Truputį statistikos: miegodami per valandą sunaudojame 60 kalorijų, dirbdami biure – 140, važinėdami dviračiu – 420-560. Aktyvus laisvalaikis ar manymas, kad net ir sėdint ant kėdės, mes deginame savo kalorijas, neturėtų būti tai, kas mus skatintų nejudėti intensyviau.

Siekiant sudeginti riebalus, rekomenduotina rinktis kardio pratimus. Tai – vieni iš veiksmingiausių pratimų, kurie derinami su mityba, gali atvesti iki stulbinančiai gero rezultato. Ryškinant figūrą, rekomenduojama kardio pratimus atlikti keturis kartus per savaitę. Startuoti rekomenduotina nuo trumpų, iki pusvalandžio trukmės kardio treniruočių, kurias palengva ilginant reikėtų pasiekti valandos trukmę.

Pliometriniai pratimai

Deginant riebalus siūloma pliometriniai pratimai. Pliometrikos pagrindinis tikslas – maksimaliai padidinti raumenų jėgą, tuo pačiu minimaliai sumažinant laiko tarpą, kuris reikalingas tai jėgai sugeneruoti. Pavyzdžiui, keliant 7 kg svorį per pusę sekundės, sunaudojama daug daugiau jėgų nei keliant tą patį svorį per vieną sekundę. Spartindami tempą – greičiau deginate kalorijas. Tokie pratimai, priverčia dirbti daugiau raumenų skaidulų ir raumenų grupių, todėl sudeginama daugiau kalorijų. Pratimo pavyzdys – pliometrinis įtūpstas: pritūpę ne lėtai stokitės, bet greitai pašokite į viršų ir vėl nusileiskite į įtūpsto poziciją. Nepulkite šių pratimų atlikinėti stačia galva, prie jų reikia įprasti. Tinkami tempai – kiekvieną savaitę į savo programą įtraukite vieną ar du tokius pratimus.

Kalbant apie papildomus svorius, reikėtų paminėti, kad papildomas svoris sportuojant leidžia sudeginti 15-20 proc. kalorijų daugiau nei įprastai. Siūloma paprasta ir patogi išeitis – sunki liemenė. Su patogiu papildomu svoriu galėsite ne tik sportuoti, bet ir atlikti buities darbus, eiti pasivaikščioti.

Intervalinės treniruotės

Išbandykite intervalines treniruotes, kurios susideda iš aukšto ir žemo intensyvumo periodų, pavyzdžiui, bėgimo ir ėjimo pakaitomis (po 1 min.). Yra tokių nuomonių, kad intervalinės treniruotės metu yra sudeginama daugiau kalorijų nei per tiek pat laiko trunkančią vienodo intensyvumo treniruotę. Tačiau, atliekant šias treniruotes, labai svarbu stebėti savo savijautą.

Jeigu norite, kad jūsų medžiagų apykaita būtų spartesnė visą dieną, į savo programą įtraukite ir jėgos pratimų. Dažniausiai per pirmą mėnesį rezultatų nepastebėsite. Jei norite, kad raumenys taptų stipresni ir ryškesni, turite kilnoti pakankamai didelius svorius. Trys paskutiniai kiekvieno priėjimo pakartojimai turi būti sunkiai įveikiami, o kai pastebėsite, kad raumenys sustiprėjo, padidinkite pasipriešinimą arba sukurkite naujų iššūkių, nes priešingu atveju sustosite vietoje.

Kad ir kaip juokingai skambėtų – naudokite žingsniamatį. Stebėdami savo nueinamų žingsnių skaičių net nepastebėsite kaip pradėsite varžytis su savimi, o ėjimas labai sėkmingai degina kalorijas, ypač tuomet, kai užsidėsite papildomus svorius.

Jei norite paįvairinti savo sporto programą, kelis kartus per savaitę arba apšilimui atlikite specialius visą kūną treniruojančius pratimus – ant žemės 40-50 cm atstumu išdėliokite žymeklius (pvz. rašiklius.), kad gautumėte maždaug 10 metrų ilgio „kopėčias“. Atsistokite ties pirmuoju žymekliu, pakelkite sulenktą dešinę koją taip, kad šlaunis būtų lygiagreti žemei, ir nuleiskite pėdą ant kito žymeklio. Tada kelkite kairę koją, paskui vėl dešinę ir taip judėkite per visas „kopėčias“. Apsisukite ir grįžkite atgal.

Svarbiausia – nepamirškite įvairinti rutinos. Net ir apšildami, vietoje paprasto bėgimo, pasirinkite bėgimą atbulomis ir jūs treniruotę pradėsite jau kitomis nuotaikomis. Juk ne paslaptis, kad nusiteikimas ir požiūris į tai, ką darote, lemia labai daug.