Viena iš niekada nesibaigiančių ir nenutylančių temų – kūno svoris. Grožio ir sportiško kūno kultas visada bus tai, dėl ko žmonės stengiasi ir nori pasiekti gerų rezultatų. Dažniausiai diskusijos sukasi apie tai – kaip atsikratyti papildomų kilogramų, kaip turėti idealią figūrą, ką daryti ir kaip elgtis, kad mūsų kūnas būtų dailus. Prisiminkime tuos, kuriems rūpi ne papildomų kilogramų atsikratymas, bet kaip tik – didesnės kūno masės užauginimas. Taigi, ką daryti, kad mūsų kūno masė padidėtų? Žinoma – tinkama mityba, dėmesys į kūno signalus ir sportiniai pratimai, kad pasiektume būtent šio rezultato, o ne pakenktume tiek svoriui, tiek savijautai.

Pradėjus domėtis šia tema, atsakymai, kad nei vienas konkretus pratimas ar treniruoklis neužaugina raumenų, truputį glumina. Tačiau, aišku yra tai, kad siekiant priaugti svorio labai svarbu yra sportuoti su štangomis ar staklėmis, svarbu – ne su mašininiais prietaisais. Norint priaugti svorio, rekomenduotina sportuoti keturias dienas per savaitę. Nieko blogo nenutiks, jeigu ir rečiau sportuosite, tik siekiant kokybiškai užauginti masę, reikia dirbti intensyviai. Prisiminkite, kad raumuo būtų gražus, išdailintas, svarbiausia jam duoti kuo daugiau deguonies ir kraujo. Tai geriausia daryti su normaliu, lengvesniu svoriu, tik atliekant daug kartų kartojamą judesį.

Labai svarbu pakankamai dėmesio skirti didelėms raumenų grupėms. Tai būtų – kojos, nugara ir krūtinė. Didžiųjų raumenų grupių treniravimas yra tiesiogiai susijęs su raumenų masės prieaugiu, o svoris auga daug greičiau. Šias raumenų grupes privalote įtraukti į treniruotes bent vieną kartą per savaitę.

Kartais netikėtas rėžimo keitimas taip pat yra labai naudingas. Pavyzdžiui, vietoj trijų treniruočių per savaitę, atlikite keturis. Taip pat prisiminkite, kad pratimai nebūtinai turi būti iškalti viena ir niekuomet nekintančia tvarka – keiskite jų atlikimo seką. Praėjus keletui mėnesių nuo treniruočių pradžios – keiskite ir treniruočių dienas,  kardio pakeiskite su nugara ar krūtine ir panašiai. Savo treniruotes padarydami dinamiškomis, tokiu būdu skatinsite kūną adaptuotis ir progresuoti, o tai yra tiesioginis indikatorius, didinantis mūsų raumenų skaidulas, o jau tuomet – didėja mūsų svoris.

Neužmirškite savo raumenų truputį šokiruoti. Paprastai tariant – kai tik raumenys pripranta prie jiems skirtų darbinių svorių, nustebinkite juos ir vėl. Didinkite pasipriešinimą, didindami jų darbinį svorį. Praėjus kelioms savaitėms nuo pirmųjų treniruočių, svorius galite padidinti apie 10 procentų. Ir taip kas keletą savaičių vis didinkite panašiu kiekiu. Žinoma, neužmirškite ir savo savijautos, gal jums reikalingas truputį didesnis laiko intervalas ar mažesnis procentinis svorių didinimas. Svarbiausia – šokas, kurį patirti skatiname raumenis, neturi būti tas, kuris galiausiai atveda iki traumos. Svorio didinimas yra progresyvus tuomet, kai raumenis nuolat grąžiname į adaptacijos rėžimą. Esant tokioje būsenoje raumenys yra skatinami augimui.

Puikus ėjimas, nepilni praėjimai – atliekant pratimą ne visuomet siekti maksimalaus jo atlikimo. Keliant ar lenkiant svorius, jį atlikite 2/3 dalimis, kitu ėjimu – kelkite vos ik pusės, o paskutiniame pakartojime – pilną. Darant nepilnus pratimus, galima vadovautis ir piramidės principu – jeigu didinate svorį, mažinkite pakartojimų skaičių arba atvirkščiai.

Svorio priaugti yra sunkiau nei jo numesti, kad ir kaip neįtikėtinai tai skambėtų, bet tai yra tiesa. Norint pasiekti gero rezultato, turite dirbti nuoširdžiai ir neapgaudinėti savęs. Minėta dinamika – labai svarbu, bet jeigu pasižadėjote sau, kad per savaitę turėsite ne mažiau kaip keturias treniruotes, jas ir turėkite – kardinaliai sumažinamas treniruočių kiekis ar per dažnas mėgavimasis nesveiku maistu ne tik liūdins psichologiškai, bet ir neatves iki siekiamo rezultato.